Přesťan říkat "přeji si" ...

26. ledna 2016 v 12:27 | posted by: Lucy |  Povídání z mého života...
Přemýšlela jsem, jaký článek bych Vám na tento "osobní" blog zveřejnila jako jeden z prvních. Nakonec jsem dospěla k tomu, že by asi bylo nejlepší, kdybych Vám tedy tak trochu otevřela pointu tohoto blogu...

Již v úvodním článku jsem tak trochu nakousla, co mě k založení tohoto blogu nakoplo. Byla to tak trochu motivace a hlavně vůle k tomu, aby se mi podařilo shodit několik kil. Ano, píšu několik, protože to rozhodně nebylo málo. Nastíním teď jen zlehka, jaká ta motivace vlastně byla, jak jsem získala tak silnou vůli k tomu, abych to dokázala a tak trochu pootevřu tento příběh, který byl snad tou NEJZÁSADNĚJŠÍ ZMĚNOU MÉHO ŽIVOTA.


Věř, běž, dokážeš!

Ne, nejhlavnější příčinou toho, co mě k radikálnímu hubnutí dokopalo, NEBYL kluk. Protože kdyby to byl kluk, určitě by mi za to nestál. Po vlastní zkušenosti si myslím, že je mnohem důležitější faktor, který by měl ovlivnit přístup k mnoha věcem. Nejem k věci, jak na sebe nahlížíme. Tím záhadným faktorem je silná vůle.
Ono je nejlepší nic si dopředu neplánovat. Protože já měla plány o tom, jak zhubnu snad od 12 let.
A nikdy to nefungovalo.
Jednou mi jeden charismatický člověk napsal, že nejlepší a nejúčinnější rozhodnutí dělat radikální kroky v životě, jsou ty spontánní. Takové to...jak se z minuty na minutu, z hodiny na hodinu, ze dne na den rozhodnete něco změnit.
Ačkoli to zní opravdu neuvěřitelně, před 3 lety nastal den, kdy jsem si řekla: "Od zítra nejím sladké, od zítra nepiju colu, od zítra nejím nic, co obsahuje velké množství cukru, od zítra nejím bílé pečivo, od zítra..."
Bylo to zajímavé, že právě já, takový milovník čokoládičky, cukrovinek, bonbonků, coly (a kofoly!), se rozhodl prostě přestat. No nemusíte se ptát, jestli se mi to povedlo.
POVEDLO!! :-)
Od té doby jsem zjistila, že jsem člověk, který byl opravdu obdařen silnou vůlí. Myslím si, že každý ji v sobě má, jen málokdo ji dokáže opravdu použít.
A proto jsem vlastně tady na tomto blogu.
Abych Vám všem zkusila předat nějaké rady co a jak udělat, co a jak změnit. Předat Vám nějaké tipy a rady, co třeba jím, čemu se vyhýbám, jaké potraviny jsem dokázala nahradit potravinami jinými. Doufám, že Vám všem budou mé rady užitečné, vyzkoušíte je...a třeba si potom budeme povídat o tom, co a jak dál zlepšovat, co udělat nadále apod.

Ještě bych ráda prostřednictvím tohoto článku upozornila, že se nejedná o žádný blog anorektičky. Jím úplně normálně, dodržuji to, co jsem si stanovila už dva roky a dokonce zjišťuji, že i když občas ulítnu na něčem sladčím - nepřiberu.Pokud tedy nemáte v plánu jít až do extrémů a trpělivě a zdravě svou váhu zregulovat.......

...jste tady na správné adrese!! :-)


Poznámka:
V nejbližší době plánuji zveřejnit článek o tom, jak jsem veškeré potraviny, které jsem dříve jedla nahradila takovou stravou, která mi pomohla zhubnout! Budu ráda, když sem zase zavítáte Usmívající se
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 extras-diary extras-diary | E-mail | Web | 29. ledna 2016 v 20:22 | Reagovat

Ty máš fakt silnou vůli, to já bych musela mít opravdu nějakou pořádnou motivaci, abych se k něčemu takovému přinutila :-D

2 Lucy Lucy | Web | 30. ledna 2016 v 10:16 | Reagovat

[1]: Sama jsem se až divila, jakou vůli mám :-D Ale rozhodně to jde. Ono je spíš důležité ty jednotlivé potraviny nahradit zdravější variantou. Myslím si, že nějaké radikální diety určitě nefungují a navíc se to potom na člověka dvojnásobně vrátí :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama